• shtelsky

WIĘCEJ darmowych i legalnych obrazków z internetu

Zaktualizowano: 19 paź 2020W jednym z poprzednich postów (TUTAJ) przedstawiałem sposób na to, jak w Google znaleźć grafiki, które śmiało można pobierać i wykorzystywać - za darmo i w pełni legalnie. Oczywiście wyszukiwanie jedynie takich plików graficznych, których licencje w żaden sposób nie krępują nas przy ich użytkowaniu, czasami dość mocno zawęża spektrum otrzymywanych wyników. Dziś chciałbym Ci zaprezentować różne alternatywy na okoliczność, gdy wyselekcjonowane pliki tą podstawową metodą, okażą się być niewystarczające.


Zaczniemy od rozwiązania w gruncie rzeczy banalnego, ale... kreatywnego i co najważniejsze - skutecznego. Pozostaniemy przy znaleziskach w Google lecz wspomożemy się translatorem.Jak myślisz, jaka jest szansa na to, że autor np. konkurującego z Tobą bloga, także wpadnie na pomysł, aby przy wyszukiwaniu zdjęć (poza polską czy angielską nazwą) posłużyć się choćby francuskim odpowiednikiem? Prosty zabieg, który wymaga jedynie odrobiny kreatywności, a jest w stanie znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że wybierzesz już mocno oklepany content!


Możesz rozejrzeć się za interesującymi Cię materiałami również na różnych portalach. Wyróżniłem dla Ciebie trzy, które są w mojej opinii najlepsze:


1. PEXELS


2. PIXABAY


3. FREEIMAGES (polska strona, mniej oklepane zdjęcia)


Czasami bywa tak, że niektórzy autorzy proszą o wzmiankę o ich autorstwie, gdy stworzone przez nich prace będziesz zamieszczał np. w wpisie na swoim BLOGu, ale będzie to wynikało z poszczególnych podpisów zdjęć. Warto zwrócić na to uwagę.


Jeśli ciągle Ci mało, możesz rozejrzeć się także na tych stronach:


Jeśli potrzebujesz grafiki ciekawszej, niż gotowe obrazki, które uda Ci się samodzielnie wyszukać w internecie - NAPISZ DO NAS, a na pewno będziemy w stanie Ci pomóc!Źródła: własne, polecam Ci ukończyć podobny kurs: https://strefakursow.pl/?ref=88479


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie