• shtelsky

Darmowe i LEGALNE obrazki z internetuDzisiaj skupimy się na... poszukiwaniu uśmiechu! Oczywiście będzie nam ono służyło jedynie jako przykład, na którym chciałbym Ci zaprezentować jak pozyskiwać różnego rodzaju materiały, które są darmowe i nie ograniczają Ci swobody ich użytkowania swoim prawem autorskim. Content, którego możesz używać i nie będziesz mieć z tego tytułu żadnych kłopotów!


Posłużymy się dziś przykładem obrazków, ponieważ będzie to najłatwiej zademonstrować. Musisz jednak wiedzieć, że podobne zasady funkcjonują w zakresie muzyki, filmików, itd. Załóżmy, że na poczet swojej publikacji, potrzebujesz grafiki prezentującej uśmiech...Jeśli dotychczas wydawało Ci się, że wszystko, co po prostu wyszukasz w Google, możesz śmiało zapożyczyć i umieścić w swojej pracy, na swojej stronie internetowej czy fanpage'u - niestety... to tak nie działa. Spokojnie, to nie koniec świata! Będąc już w zakładce wyszukiwania grafiki, kliknij w "Ustawienia", a później w "Szukanie zaawansowane".Na dole znajdź opcję wyboru "prawo do użytkowania" i wybierz "Licencje Creative Commons".Po zaakceptowaniu, następuje ponowne wyszukiwanie, na bazie wprowadzonych ustawień.Otrzymane wyniki pozwalają Ci użyć tych grafik do zobrazowania różnych rzeczy w Twoich pracach i nie naruszać jednocześnie praw autorskich (warto upewnić się czy jest to licencja CC0). Możliwe, że tak zawężone efekty wyszukiwania uniemożliwiły Ci znalezienie tego, co rzeczywiście mogłoby Cię zadowolić. Jeśli tak, odsyłam Cię do innego mojego postu, który powinien rozwiązać Twój problem: WIĘCEJ darmowych i legalnych obrazków z internetu! (wkrótce)


Jeśli potrzebujesz grafiki ciekawszej, niż gotowe obrazki, które uda Ci się samodzielnie wyszukać w internecie - NAPISZ DO NAS, a na pewno będziemy w stanie Ci pomóc!Źródła: własne, polecam Ci ukończyć podobny kurs: https://strefakursow.pl/?ref=88479


159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie